Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Як отримати компенсацію за послугу «Муніципальна няня»

Новина
17.02.2025

Як отримати компенсацію за послугу «Муніципальна няня»

 

На Буковині урядовою програмою «Муніципальна няня» у 2024 році скористалися 59 осіб на загальну суму 2380,2 тис. грн. Нині  цю компенсаційну виплату отримують 43 особи на суму 427,47 тис. грн. 

Такі дані оприлюднили у Чернівецькій ОВА. 

 

Яка компенсація передбачена 

 

Компенсація виплачується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня 2025 року сума компенсації за програмою «Муніципальна няня» складає 7920 гривень.

Розмір компенсації на догляд за 1 дитиною складає:

100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року (48,00 грн), за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць (не більше 7920,00 грн).

Розмір компенсації послуги «муніципальна няня» не може перевищувати вартість послуги «муніципальна няня», сплаченої заявником няні», - йдеться на сайті уряду. 

«Муніципальна няня» – це урядовий проєкт з підтримки молодих батьків, опікунів дитини, який запрацював з 1 січня 2019 року. Це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку або 6-річного віку у визначених випадках.

Що потрібно зробити?

  1. Знайти няню
  2. Укласти договір
    • Ви та няня підписуєте договір, де умови роботи, оплата та обов'язки.
  3. Подати документи до управління соцзахисту (це можна зробити особисто або онлайн через портал «Дія» переходьте за покликанням: https://guide.diia.gov.ua/view/pryznachennia-ta-vyplata-kompensatsii-posluhy-z-dohliadu-za-dytynoiu-do-trokh-rokiv-munitsypalna-niania-70a5d4dd-2a9b-4ea8-9b32-fbaff43f4d5b ):
    • Заяву на отримання компенсації.
    • Копію договору з нянею.
    • Свідоцтво про народження дитини.
    • Документ, що підтверджує зайнятість одного з батьків (довідка з роботи, документ про навчання або ведення підприємницької діяльності).
  4. Отримувати компенсацію
    • Держава щомісяця відшкодовує частину витрат на няню (сума залежить від прожиткового мінімуму для дітей до 6 років).
    • Гроші надходять на ваш рахунок після того, як ви щомісяця підтверджуєте оплату няні.

Хто може отримати компенсацію послуги з догляду за дитиною “муніципальна няня”?

 

Батьків/опікунів, які можуть скористатися цією послугою, умовно можемо поділити на 2 категорії:

ті, хто має на неї право в принципі (тобто, на загальних підставах), а це:

громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дітей до 3-х років, якщо:

така дитина потребує додаткового догляду, АБО

один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

ті, хто може нею скористатися ЛИШЕ на час дії воєнного стану, а це:

громадяни України, іноземці та осіб без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, на законних підставах проживають на території України та доглядають за:

дитиною з інвалідністю до 6 р.;

дитиною до 6 р., якій не встановлено інвалідність, проте яка має тяжке захворювання з Переліку: https://cutt.ly/MwCQHseC 

дитиною до 6 р., якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;

дитиною до 3 р., якщо один із батьків, опікунів є ВПО;

дитиною до 6 р., яка разом із батьками, опікунами проживає на території, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти.

 

Хто може бути “муніципальною нянею”?

 

До муніципальної няні ставляться такі вимоги:

має бути ФОП та забезпечувати догляд одночасно не більш як за 3-ма дітьми з однієї чи різних сімей, АБО

має бути юридичною особою та забезпечувати догляд одночасно не більш як за 6-ма дітьми з однієї чи різних сімей (з додатковим обовʼязком забезпечити доступ дітей до укриття);

не може бути родичем першого ступеня споріднення.

*Стаття підготовлена за підтримки Проєкту “Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області” реалізує Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна у співпраці з Чернівецькою ОВА та Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей*



Новини на цю ж тему

Від слів до дій: громади обмінюються досвідом для покращення соціальних послуг

З 11 по 13 березня 2025 року в місті Городенка (Івано-Франківська область) відбувся важливий навчально-обмінний візит представників пілотних громад-учасниць з Чернівецької області проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області».
Новина
18.03.2025

Будь-яка успішна ініціатива базується на співпраці, залученості та відкритому обговоренні

У рамках проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області», який реалізується міжнародною благодійною організацією «СОС Дитячі Містечка», з 4 по 6 березня 2025 року проводились робочі зустрічі з представниками Чернівецької, Сторожинецької, Великокучурівської, Новоселицької та Хотинсь
Новина
07.03.2025

Без паперів та штампів: диджиталізації соцпослуг у Чернівцях

У Чернівцях провели дводенний тренінг з діджитал кейс-менеджменту для фахівців соціальної роботи. Ініціатива реалізується в межах проєкту «Фасилітація деінституціалізації у Чернівецькій області», який імплементується «СОС Дитячі Містечка».
Новина
03.03.2025

Дводенний тренінг у Чернівцях: нові перспективи для фахівців із соціальної роботи

6-7 лютого в Чернівцях відбувся дводенний тренінг з кейс-менеджменту в соціальній роботі, організований у рамках проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області».
Новина
10.02.2025

Що таке соціальний супровід людей, які опинилися у складних життєвих обставинах?

Соціальний супровід людей у складних життєвих обставинах — це комплекс заходів, спрямованих на надання допомоги та підтримки для подолання життєвих труднощів.
Новина
21.01.2025

8–9 січня 2025 року, за підтримки МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна у рамках реалізації проєкту «Фасилітація деінституціалізації у Чернівецькій області» у Чернівцях відбулася стратегічна сесія, присвячена розробці Регіонального плану на 2024–2026 роки для реалізації Стратегії забезпечення права

Головною метою сесії було – залучення ключових стейкхолдерів Чернівецької області до обговорення та створення Регіонального плану на 2025–2026 роки, з урахуванням основного завдання – попередження потраплянню дітей до закладів інституційного догляду.
Новина
10.01.2025

Що таке оцінка потреб та чому вона важлива

Сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, часто зіштовхуються із численними викликами: фінансовими труднощами, проблемами здоров'я, конфліктами чи навіть ризиком вилучення дітей. Важливо звертатися за допомогою та пройти оцінку потреб, яка допоможе з’ясувати, яка саме допомога та підтримк
Новина
30.12.2024

"Всі діти наші"

17 травня 2024 року в селі Великий Кучурів Чернівецької області проведено захід «Всі діти наші!»
Новина
20.05.2024
2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше